Masa nieprawidłowości przy przewozach drewna

9 z 11 skontrolowanych ciężarówek przez inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przewoziło za dużo drewna. Niechlubny rekordzista ważył blisko 59 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Zestaw z ładunkiem był również za wysoki. Wszystkie nieprawidłowe transporty wstrzymano.

photo-2020-07-28-11-11-09

Inspektorzy śląskiej ITD i Straży Leśnej przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli przewozu drewna we wtorek i środę (28-29 lipca). Zestawy z drewnem kierowano na inspekcyjne wagi przy ekspresowej „jedynce” w Zwardoniu oraz ekspresowej 52-ce w Bielsku-Białej.

Na 11 skontrolowanych ciężarówek 9 przewoziło za dużo drewna ze Słowacji i Czech do Polski. Niechlubny rekordzista ważył wraz z ładunkiem 58,6 tony zamiast przepisowych 40 ton i był za wysoki o 36 centymetrów.

Wszystkie nieprawidłowe transporty wstrzymano do momentu przeładowania nadmiaru drewna na inne pojazdy. Kierowców ukarano mandatami. Znacznie dotkliwsze konsekwencje finansowe grożą teraz przewoźnikom drogowym w ramach wszczętych postępowań administracyjnych.