Śląscy inspektorzy podjęli #GaszynChallenge

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach podjęli wyzwanie, jakie rzucili im koledzy z WITD z Opola. Akcja opatrzona tagiem #GaszynChallenge, czyli wyzwanie polegająca na wykonaniu dziesięciu pompek, jest tylko pretekstem do pomocy choremu na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni małemu Wojtusiowi z Galewic (pow. Wieruszowski) w uzbieraniu ogromnej kwoty pieniędzy na „najdroższy lek świata”.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste – osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 złotych na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto podejmie wyzwanie, nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. 18-miesięczny chłopiec, aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. W akcję włączają się każdego dnia nowe instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także osoby prywatne.

Nie zważając na informację, że wymaganą kwotę udało już się z nadwyżką zebrać, inspektorzy śląskiej ITD podjęli się rzuconego wyzwania. Bez rozgrzewki wykonali wymagane 10 pompek, oraz wpłacili zebrane pieniądze. Jeśli nie Wojtusiowi, to z pewnością pomogą one innym potrzebującym finansowego wsparcia w powrocie do zdrowia. Trzymamy kciuki za Wojtusia i jego rodziców!

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach do wykonania zadania nominował: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Śląską Delegaturę Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Data publikacji: 22.06.2020