Kolejny wypadek ciężarówek na A-4 w Gliwicach

W środę w godzinach popołudniowych na A-4 doszło do zderzenia trzech ciężarówek. Przed tygodniem, niemal dokładnie w tym samym miejscu, doszło również do wypadku z udziałem pojazdów ciężarowych. Na miejscu ponownie pracowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic, wspierając policję w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

3 czerwca ok. godz.18 na autostradzie A-4 w Gliwicach, ok. 500 m przed bramkami PPO Żernica, doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Wezwani na miejsce zdarzenia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Katowic zabezpieczyli tachograf z jednego z pojazdów, gdyż kompletnie rozbita kabina ciągnika siodłowego uniemożliwiała uruchomienie urządzenia w miejscu jego zamontowania. Pobrane zostaną dane dotyczące aktywności kierowcy oraz prędkości pojazdu. W trakcie prowadzonych przez służby czynności okazało się, że jeden z uczestników zdarzenia prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,25 promila alkoholu w wydychanym przez kierującego powietrzu.

Potężnie rozbita kabina jednego z pojazdów to najprawdopodobniej efekt wątpliwej jakości sposobu zabezpieczenia ładunku przewożonego w naczepie. Ładunek w postaci zwojów blachy, w wyniku zderzenia przemieścił się miażdżąc kabinę od tyłu. O dziwo nikomu nic poważnego się nie stało.

Data publikacji: 04.06.2020