Tragiczny wypadek na autostradzie w Katowicach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiejszego poranka na autostradzie A4 w Katowicach, tuż przed węzłem Mikołowska. Na miejscu zginął pasażer osobowego Opla, a kierowca trafił do szpitala. W wypadku uczestniczył też pojazd ciężarowy. Inspektorzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, by zabezpieczyć i przeanalizować dane z tachografu.

Do wypadku doszło około godziny 6 rano. Osobowy biały Opel Corsa z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wjechał w barierę ochronną, a następnie uderzył w niego pojazd ciężarowy. Dynamika zdarzenia była na tyle duża, że pasażer osobówki wypadł z pojazdu przez okno i niestety poniósł śmierć na miejscu. Kierowcę przewieziono do szpitala. Policjanci i prokurator prowadzili na miejscu czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wypadku. Przejazd autostradą w tym miejscu został zablokowany, a ruch skierowany przez węzeł Mikołowska.

Na miejsce zdarzenia wezwano również patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy dokonali odczytu danych z tachografu pojazdu ciężarowego, a następnie sprawdzili normy dotyczące czasu pracy kierowców. Zabezpieczono dane o prędkości pojazdu, jakie zapisał tachograf i przekazano je śledczym.

Data publikacji: 26.11.2019