Krokodyl TIREK pod kopcem w Piekarach Śląskich

W minioną sobotę inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Zorganizowana impreza stanowiła podsumowanie akcji profilaktycznej prowadzonej przez miejscową Komendę Miejską Policji, mającą na celu m.in. promowanie miasta jako miejsca bezpiecznego dla mieszkańców. Wraz z inspektorami przyjechał również Tirek.

Inspektorzy zaprezentowali gościom pikniku służbowy pojazd inspekcyjny, jakim posługują się podczas wykonywania czynności kontrolnych przy drogach całego województwa śląskiego. Przybliżali codzienne aspekty swojej pracy i odpowiadali na liczne pytania. Największą popularnością cieszyła się jednak coraz bardziej rozpoznawalna maskotka ITD, czyli krokodyl Tirek. Dzieci, ale także i niektórzy dorośli, chętnie pozowali z Tirkiem do pamiątkowych zdjęć, czy też przybijali „piątkę”. Najmłodsi uczestnicy festynu otrzymywali edukacyjne kolorowanki z Tirkiem, czy też elementy odblaskowe, które warto nosić poruszając się w obrębie miejsc, gdzie odbywa się ruch pojazdów samochodowych. Taki mały gadżet może bowiem sprawić, że kierowca z dużo większej odległości zauważy na drodze poruszającego się pieszego.

Piknik stanowił zwieńczenie już trzeciej takiej akcji piekarskich policjantów, prowadzonej pn. „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”, która promuje sport jako alternatywę różnych form wychodzenia z uzależnień, oraz ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Piekar Śląskich.

Data publikacji: 10.09.2019