Mobilna stacja kontroli w akcji

Jak wygląda kontrola stanu technicznego pojazdów z użyciem mobilnej stacji diagnostycznej? Prezentujemy nagranie jednej z takich kontroli. Odbyła się ona w Częstochowie w dniu 13.08.2019 r. Na filmie można zobaczyć jak dokładnie inspektorzy są w stanie zweryfikować między innymi stan hamulców czy zawieszenia pojazdu.

Mobilna Linia Diagnostyczna, będąca na wyposażeniu WITD w Katowicach od początku tego roku, została zaprojektowana i zbudowana w całości na Śląsku. Fundusze na jej zakup pochodziły z budżetu Wojewody Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Kontrole z użyciem tego urządzenia prowadzą świetnie przygotowani i wykwalifikowani inspektorzy, posiadający uprawnienia diagnostów samochodowych.

W pierwszej połowie bieżącego roku – do końca czerwca – inspektorzy skontrolowali z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów 469 samochodów ciężarowych i autobusów. Zatrzymali 184 dowody rejestracyjne.

Kontrole prowadzone są systematycznie na terenie całego województwa. Stacja pojawia się też w innych miejscach w kraju, wspomagając działania kontrolne inspektorów z całej Polski.

20.08.2019