Inspektorzy pomagali w ustalaniu okoliczności wypadku w Tarnowskich Górach

W minioną sobotę inspektorzy śląskiego ITD zostali poproszeni przez Policję z Tarnowskich Gór o fachową pomoc przy ustalaniu okoliczności wypadku, w wyniku którego zginęła 35-letnia kobieta. Wczesnym rankiem kierująca skuterem zderzyła się na skrzyżowaniu z TIR-em. Niestety – mimo szybkiej pomocy świadków zdarzenia – kobieta nie przeżyła.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Opatowickiej z ul. Obwodnica w Tarnowskich Górach, na którym ruch jest sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Kierująca skuterem kobieta wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w bok naczepy przejeżdżającego przez skrzyżowanie zespołu pojazdów. Mimo ochronnych barier bocznych, kobieta wraz ze swoim pojazdem wpadła pod koła naczepy, co najprawdopodobniej spowodowało śmiertelne obrażenia. Śledczy sprawdzają, czy kierujący pojazdem ciężarowym nie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Inspektorzy odczytali dane z tachografu pojazdu. Wstępna ich analiza wykazała, że w ostatniej fazie przed zatrzymaniem kierowca przyśpieszył. Odczytane informacje i ich obraz z pewnością przyczynią się do właściwego ustalenia przez prokuraturę okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

15.07.2019