Krokodyl Tirek odwiedził częstochowskich przedszkolaków

Do czego przydatne są odblaskowe gadżety, jak zachować się na drodze, w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię? To najważniejsze informacje jakie śląscy inspektorzy – na czele z krokodylkiem Tirkiem – przekazali podczas spotkania z częstochowskimi przedszkolakami. Opowiedzieli też dzieciom, czym zajmują się na co dzień.

Inspektorzy z częstochowskiego oddziału śląskiej ITD zostali zaproszeni na spotkanie z dziećmi uczęszczającymi do Oddziału zamiejscowego Przedszkola Miejskiego nr 8, mieszczącego się przy ul. Jesiennej 42 w Częstochowie. Przeprowadzili tam lekcję bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o zasadach właściwego zachowania się na i w pobliżu ulicy. Rozdali przedszkolakom elementy odblaskowe, podkreślając jak ważne jest bycie dobrze widocznym w trakcie poruszania się po drogach. Dzieci zostały wyposażone więc w odblaskowe opaski i kamizelki. Każdy przedszkolak otrzymał również kolorowankę, której bohaterem jest krokodylek Tirek. Inspektorzy opowiedzieli także, czym zajmują się w codziennej pracy podczas kontroli drogowych.

Kulminacyjnym punktem spotkania było spotkanie z Tirkiem, którego pojawienie się w sali wywołało prawdziwą euforię dzieciaków! Nie obyło się bez przybijania „piątek” i wspólnego pozowania do zdjęć. Najmłodsi mogli również obejrzeć inspekcyjny służbowy samochód i jego wyposażenie.

Inspektorzy dziękują za miłe spotkanie wszystkim przedszkolakom, ich opiekunom oraz dyrekcji placówki.

30.04.2019