Święto Policji w Pszczynie z udziałem ITD

Wojewódzkie obchody Dnia Policji odbyły się w tym roku w Pszczynie. W miniony wtorek 24 lipca 2018 r. lokalnemu społeczeństwu, oraz przybyłym gościom zaprezentowała się w całej okazałości najliczniejsza służba mundurowa odpowiedzialna za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Była uroczysta msza święta, parada na miejskim rynku, oraz liczne przemówienia, gratulacje i życzenia dla całej formacji. W imieniu śląskiej ITD życzenia złożył Za-ca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Pan Rafał Kasprzyk.

Obok oficjalnej części uroczystości przed pszczyńskim zamkiem – w alejkach przylegającego parku Policja zorganizowała pokazy ekwipunku i różnego rodzaju sprzętu, którym dysponuje na co dzień. Przybliżała zwiedzającym pracę poszczególnych wydziałów Policji. Dla uatrakcyjnienia tego święta również inne służby działające w woj. śląskim zaprezentowały swoją działalność.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach także zaprezentował część swojego ekwipunku. Obecni na przygotowanym stanowisku inspektorzy przybliżali odwiedzającym działalność ITD i z uśmiechem odpowiadali na wszelkie pytania o ich codzienną pracę jak i o funkcjonowanie całej instytucji. Można było sprawdzić działanie wag służących do pomiaru nacisków kół pojazdów ciężarowych. Dzieci chętnie kolorowały inspekcyjnego „krokodylka” i przymierzały nieodzowny atrybut inspektorów – inspekcyjną czapkę.

Święto Policji stało się wspaniałą okazją – również dla śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego – do zaprezentowania się szerzej społeczeństwu naszego regionu, oraz przybliżenia celów i sposobu funkcjonowania. Był to bardzo miło spędzony czas, który miejmy nadzieję nie tylko w pamięci inspektorów pozostanie na długo.