ITD NA ŚLĄSKIM FESTYNIE SŁUŻB MUNDUROWYCH

 9 września 2017 roku w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie odbył się Śląski Festyn Służb Mundurowych – największy na Śląsku rodzinny festyn, gdzie funkcjonariusze służb, na codzień strzegących bezpieczeństwa i porządku publicznego, spotykają się z przyjaciółmi i w luźnej atmosferze wymieniają wspólne doświadczenia.

Co roku impreza ta cieszy się ogromną popularnością licznie odwiedzających ją rodzin z dziećmi, które znakomicie bawią się w towarzystwie przedstawicieli służb. Odwiedzający mają możliwość obejrzenia „od kuchni” sprzętu używanego podczas kontroli i innych działań na rzecz bezpieczeństwa, z czego chętnie korzystają zwłaszcza najmłodsi. Pozwala to nie tylko zaspokoić ich ciekawość, ale także ułatwia kontakty z mundurowymi, dzięki czemu dzieci mają do nich zaufanie i wzrasta ich poczucie bezpieczeństwa. Uczą się także zachowań pozwalających uniknąć niebezpieczeństw w drodze do szkoły oraz w ruchu drogowym.

Jak co roku Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego objął festyn swoim patronatem. Przez cały dzień inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego prezentowali swoje samochody, motocykle oraz wyposażenie pomiarowo-kontrolne. Dzieci chętnie odwiedzały stoisko ITD, gdzie witał ich wesoły krokodyl Tirek, maskotka Inspekcji Transportu Drogowego. Dzieci rozwiązywały rebusy i kolorowały obrazki z Tirkiem. W nagrodę inspektorzy wręczali im odblaski, smycze, częstowali słodyczami.

Stoisko chętnie odwiedzali też dorośli, często zadając inspektorom pytania dotyczące przepisów związanych z transportem drogowym i ruchem drogowym. Zainteresowali otrzymywali też poradniki wydane przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Przez cały dzień pięknie świeciło słońce, a impreza, jak zawsze, przebiegła we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Do zobaczenia za rok!